Po co człowiekowi czas

Alan Burdick

Po co człowiekowi czas

Alan Burdick

19,00 zł

- wyślemy do 24 h -

JAK OCENIAMY STAN KSIĄŻEK?

miękka

Feeria Science
,

 

2019

376 s. | w.: 14,4x20,5 cm

Produkt wprowadzony do obrotu przed 13.12.2024


Znajdujemy czas i go tracimy, niczym komplet kluczy oszczędzamy czas i go przepuszczamyjak pieniądze. Czas się skrada, ucieka, pełznie, biegnie, płynie, zatrzymujesię w miejscu mamy dużo czasu lub przeciwnie, bardzo mało stale wywiera na naswyczuwalną presję.

Dzieciństwo przemija, terminy nas gonią. Spróbujcie przez chwilęodnieść się do czasu nie posługując się żadnymi przenośniami, do pojęcia czasuw stanie czystym. Nie da się. „Czas nie byłby dla nas tym, czym jest, gdybyśmy niemogli go tracić lub nim zarządzać”.
W swoich błyskotliwych rozważaniach autor, finalista jednej z najbardziej prestiżowychnagród literackich w USA, zabiera nas na osobistą wyprawę ku źródłom naszegopostrzegania czasu. W towarzystwie naukowców odwiedza najdokładniejszy zegar naświecie (który istnieje tylko na papierze), odkrywa, że „teraz” tak naprawdę wydarzyłosię ułamek sekundy temu, znajduje dwudziestą piątą godzinę w ciągu dnia, przenosisię do Arktyki, by stracić poczucie czasu, a w laboratorium neurobiologicznymna jedną ulotną chwilę udaje mu się nawet cofnąć czas.