Frankenstein z angielskim najsłynniejsza powieść grozy w wersji do nauki angielskiego

Marta Fihel

Frankenstein z angielskim najsłynniejsza powieść grozy w wersji do nauki angielskiego

Marta Fihel

19,00 zł

- wyślemy do 24 h -

JAK OCENIAMY STAN KSIĄŻEK?

miękka

Poltext
,

 

2015

360

Ta powieść angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmu jest uważana przez niektórych za pierwszą książkę z gatunku SF. Mary Shelley napisała ją zainspirowana odkryciami naukowymi swojej epoki. Wymowa powieści obraca się wokół dylematu moralnego równania się człowieka z Bogiem-stwórcą. Powieść doczekała się wielu przeróbek i adaptacji filmowych. 25 listopada wchodzi do Polskich kin najnowsza hollywoodzka ekranizacja Frankensteina. To wydanie w serii "z angielskim" zawiera bogaty materiał pomocny w nauce angielskiego: słownik, objaśnienia trudniejszych wyrazów, testy sprawdzające rozumienie tekstu, wyrazy kłopotliwe (tzw. false friends), wyrażenia idiomatyczne oraz zagadnienia gramatyczne. Książka zawiera także bogate komentarze związane z kulturą i historią. Wersja audio tekstu oryginalnego całej książki w języku angielskim jest dostępna nieodpłatnie w serwisie internetowym librivox.org.

Marta Fihel - anglistka i nauczycielka języka angielskiego, była redaktor naczelna popularnego serwisu internetowego

Dr hab. Dariusz Jemielniak - profesor Akademii Leona Koźmińskiego i kierownik centrum badawczego CROW (Center for Research on Organizations and Workplaces). Odbywał jedno- i dwusemestralne staże badawcze na Cornell University (2004-2005), Harvard University (2007, 2011-2012) oraz University of California Berkeley (2008). Był beneficjentem m.in. stypendiów Collegium Invisibile, Fundacji Fulbrighta, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, tygodnika "Polityka", programu dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Członek Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.

Grzegorz Komerski - absolwent filozofii, tłumacz języka angielskiego, zajmuje się historią języków i perypetiami słów, zwanymi przez naukowców etymologią, o czym można się przekonać odwiedzając jego blog.

Maciej Polak - z wykształcenia filozof, z zamiłowania historyk obyczajowości i kultury w czasach nowożytnych, prowadzi blog poświęcony historii.