Skup książek, płyt przez internet z wysyłką (tylko wydane po 1996r.)


Minimum pracy, maksimum korzyści.
Pakujesz, składasz zamówienie
i nadajesz w punkcie.

Korzystna wycena. Otrzymasz kwotę gwarantowaną wg tabeli prowizji.
Naliczymy ja od ceny w jakiej pozycje będą sprzedawane na BOOKWAY.

Dodatkowa premia za sprzedaną książkę lub płytę.

Książki o niskiej wartości rynkowej razem przekażemy kolejnym czytelnikom (książki / płyty za 1 gr)
lub otrzymasz je z powrotem (odbiór ze zwrotem).

Jedno zamówienie to jedna paczka do 15 kg (min. 15 pozycji).


- 1 -

Sprzedasz książki i/lub płyty

Czas na przejrzenie zbiorów. Przygotuj książki wydane po 1996 roku i/lub płyty. Sprawdź jakich książek / płyt nie akceptujemy. Kliknij okrągły przycisk z numerem - 1 -

- 2 -

pakujesz i przekazujesz do punktu / paczkomatu

Złóż zamówienie, jedno zamówienie to jedna paczka i umowa. Masz więcej książek, złóż kolejne. Na e-mail otrzymasz umowę (wydrukuj ją, podpisz i dołącz do paczki) oraz etykietę nadawczą na paczkę. Pudełko zanieś do wybranego punktu. Kliknij na okrągły przycisk z numerem -2 -

- 3 -

gwarantowana wypłata i zarabiasz dalej

Gwarantowana kwota pojawi się w Twoim koncie. Możesz wypłacić pieniądze od razu lub zarabiać dalej razem z nami. Przez 30 dni jeśli nie wypłacisz gwarantowanej kwoty lub wykorzystasz ją na zakupy na BOOKWAY otrzymasz dodatkową prowizję za każdą sprzedaną książkę lub płytę. Kliknij okrągły przycisk - 3 - i zapoznaj się z tabelą prowizji.

Jakich książek i płyt nie skupujemy...

wydanych przed 1996 rokiem (prosimy o przesłanie zdjęć starszych książek poprzez serwis KupimyKsiazki.pl)

których wartość w sprzedaży ocenimy na niższą niż 11 zł (poniżej tej kwoty sprzedaż niestety jest dla Państwa nieopłacalna, ale proponujemy zwrot tych pozycji lub ich przekazanie, jeśli są w dobrym stanie, kolejnym czytelnikom)

harlequinów, książek groszowych, wydawnictwa Reader's Digest lub pojedynczych egzemplarzy kolekcji kioskowych o niskiej wartości

encyklopedii powszechnych, słowników dotyczących j. polskiego

podręczników szkolnych i wszelkiego rodzaju pomocy szkolnych, lektur z opracowaniem

książeczek dla dzieci bez tekstu, książek zabawek, encyklopedii, albumów dla dzieci

książek prawniczych oraz z zakresu rachunkowości, podatków

nieaktualnych książek medycznych (najczęściej starszych niż 2 lata z wyjątkami np. książek w których wiedza nie ulega przedawnieniu np. o anatomii, rehabilitacji, radiologii )

książek religijnych ze względu na ich dużą powszechność na rynku księgarskim (natomiast chętnie kupujemy książki teologiczne/akademickie, religioznawcze, konkordancje, słowniki biblijne, brewiarze, wydania Pisma Świętego itp.)


płyt nieoryginalnych, pirackich, wydań zza wschodniej granicy

płyt gratisów dołączanych do gazet oraz powszechnych składanek typu Disco Hits

płyt z pojedynczymi filmami na DVD, filmy akceptujemy tylko na Blu-Ray lub całe kolekcje, seriale

filmy i seriale muszą posiadać dowolną polską wersję językową

Jaki stan płyt i książek nie jest akceptowany

nieprzyjemny zapach jakiegokolwiek rodzaju (papierosów, piwnicy, kuchenny itp.)

ślady zawilgocenia, zalania, pofalowania, plamy, zabrudzenia

odkształcone (przekrzywione) grzbiety, odkształcone okładki

pozaginane, naddarte lub rozdarte, luźne strony; braki stron

zwierające błędy drukarskie (puste strony, krzywo lub niewyraźnie odbity tekst itp.)

uszkodzenia różnego rodzaju (wgniecenia, rozdarcia, pęknięcia)

stemple biblioteczne lub z innych instytucji

dedykacje, podpisy, exlibrisy są akceptowane ale wpływają na cenę pozycji

podkreślenia/dopiski są akceptowane tylko jeśli znajdują się w książkach naukowych i są wykonane ołówkiem | brak dodatków np. CD, map itp. wpływa na ostateczną cenę lub brak akceptacji pozycji


płyty powinny być bez rys, warunkowo dopuszczamy 1-2 mikroryski

albumy z muzyką, filmy, seriale powinny być kompletne, poligrafie niezniszczone

Wyślij książki i płyty w takim stanie w jakim podarowałbyś je osobiście innej osobie.
Nie jesteś pewien, zapytaj: info@bookway.plJak zapakować i przekazać książki

- paczka nie może przekraczać max. wymiaru (wysokość x szerokość x długość) 41x38x64 cm oraz wagi 15 kg, jeśli Twoje książki, płyty nie mieszczą się złóż kolejne zamówienie i zapakuje je w kolejne pudełko

- karton powinien być mocny, umieść dodatkową tekturę (np. z innego pudełka) na spodzie kartonu oraz jako dodatkowe ścianki z każdej strony!

- umieść książki, płyty na płasko lub w pionie (nie mieszaj techniki na płasko i w pionie!)

- puste przestrzenie muszą być wypełnione (czystymi papierami, folią bąbelkową z innych przesyłek)

- złóż zamówienie w górze tej strony podając potrzebne informacje do odbioru książek / płyt

- mocno zaklej paczkę ale dopiero po otrzymaniu, podpisaniu i dołączeniu umowy z maila


NADAJ W PACZKOMACIE
LUB W PUNKCIE (0 zł)

Paczkę nadasz za darmo w wybranym punkcie: paczkomacie INPOST, placówce POCZTY POLSKIEJ, punkcie: DPD, UPS lub RUCH.

Jaką kwotę otrzymasz za sprzedane książki

Czytelne zasady. My wystawiamy do sprzedaży. TY otrzymujesz gwarantowane wynagrodzenie. Chcesz zarobić z nami więcej? Poczekaj z wypłatą lub wydawaj środki na zakupy na naszej stronie.

Każdą otrzymaną pozycję wycenimy indywidualnie na podstawie naszego doświadczenia, cen historycznych i aktualnych na rynku książki / płyty używanej. Cena w której będziemy sprzedawać książki / płyty zależy od danego tytułu, jego dostępności, popularności i stanu konkretnej pozycji w dniu wyceny. Ty od tej ceny otrzymasz procent (sprawdź tabelę prowizji). Jest to należność gwarantowana, widoczna w Twoim saldzie użytkownika. Możesz ją wypłacić na swoje konto bankowe lub przeznaczyć na zakupy na Bookway.pl Możesz poczekać z wypłatą i za każdą sprzedaną przez nas pozycję przez 30 dni od dnia wprowadzenia do oferty otrzymać dodatkowe wynagrodzenie (zakupy na Bookway.pl opłacane z salda portfela nie pozbawiają prawa do dodatkowego wynagrodzenia).

Cena w Bookway.pl Twoja wypłata Dodatkowa wypłata (1)
powyżej 149 zł 50 % + 10%
60,00 - 149,00 zł 40% + 10%
38,00 - 59,00 zł 35% + 10%
16,00 - 37,00 zł 32% + 10%
11,00 - 15,00 zł 20% + 10%
mniej niż 11 zł 0,01 zł lub zwrot (odbiór ze zwrotem) razem znajdziemy nowy dom dla książki lub płyty - bezcenne :)

(1) Dodatkowa kwota doliczana jest do Twojego salda użytkownika. Dopóki nie zlecisz wypłaty Twoje saldo zwiększa się o dodatkowe wynagrodzenie za każdą sprzedaną książkę. Kwota z salda użytkownika wykorzystana na zakupy w Bookway nie pozbawia możliwości na dodatkowe wynagrodzenie.Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w branży księgarskiej. Twoimi książkami zajmie się zespół antykwariuszy posiadających staż pracy i wiedzę o rynku książki. Nasze rzetelne podejście i profesjonalizm potwierdza grono zadowolonych Klientów. Jako jedyni na rynku proponujemy najuczciwszą formę wyceny. Otrzymujesz ustalony procent od ceny w jakiej będziemy sprzedawać książki / płyty. Dodatkowo jeśli poczekasz z wypłatą środków 30 dni otrzymasz wyższą prowizje za pozycje, które uda nam się razem szybko sprzedać. Bez ryzyka z minimum pracy. Pozycje o niskiej wartości rynkowej razem przekazujemy innym czytelnikom za symboliczny 1 grosz.
Książki przesłane do nas są wyceniane do sprzedaży na Bookway.pl Od tej ceny otrzymasz jeszcze przed rozpoczęciem przez nas sprzedaży gwarantowaną kwotę (procent wg. tabeli - Kliknij). Dodatkowo jeśli Twoja książka sprzeda się w ciągu 30 dni otrzymujesz dodatkowe wynagrodzenie (pod warunkiem, że przez ten czas nie zlecisz wypłaty środków lub będziesz je wykorzystywać na zakupy na Bookway.pl).
Dostawa do Bookway książek i płyt jest bezpłatna, prosimy cię tylko o wpłatę 1 zł bezzwrotnej opłaty służącej weryfikacji Twojego zgłoszenia. Możesz także skorzystać z usługi odbioru ze zwrotem w cenie 15 zł aby otrzymać darmowy zwrot pozycji niezaakceptowanych jeśli nie chcesz ich przekazać za symboliczny 1 grosz kolejnym czytelnikom.
Przy zamawianiu odbioru możesz wybrać czy chcesz skorzystać z usługi standard i przekazać niezaakceptowane książki / płyty za symboliczny 1 grosz kolejnym Czytelnikom. Udostępniamy te pozycje (jeśli są w stanie dobrym) kolejnym Czytelnikom na naszej stronie za 1 grosz. Podczas zakupów Każdy Czytelnik może dołączyć wybraną książkę za 1 grosz do swojego zamówienia.
Jeśli chcesz otrzymać niezaakceptowane pozycje z powrotem, wybierz usługę odbioru ze zwrotem. Niezaakceptowane pozycje odeślemy do Ciebie (1 paczka do 15 kg). Jeśli zaakceptujemy wszystkie pozycje kwotę wpłaconą za zwrot przelejemy na Twoje saldo w BOOKWAY.
W Bookway kupujemy książki z praktycznie wszystkich dziedzin. Interesują nas zarówno pozycje naukowe jak i literatura, poradniki czy pozycje hobbystyczne. Sprawdź z jakich dziedzin nie skupujemy książek oraz jakiego rodzaju płyt. Zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi stanu pozycji. Kliknij
Tak jak Ty lubimy książki i płyty, chcemy by były czytane, słuchane i cieszyły następnych nabywców. Niestety wiele ciekawych książek i płyt ma znikomą wartość rynkową. Chcemy jednak wspólnie znaleźć im nowy dom. Książki i płyty niezaakceptowane przekazujemy razem za 1 grosz na naszej stronie kolejnym osobom. Pozycje w złym stanie będziemy musieli zutylizować dlatego prosimy o nie dołączanie ich do paczki.
Dodatkowe wynagrodzenie wypłacane jest za każdą sprzedaną książkę / płytę. Mamy nadzieję, że wszystkie nadesłane pozycje jak najszybciej się sprzedadzą. Dodatkowe wynagrodzenie naliczać będziemy przez 30 dni lub do momentu, w którym zlecisz wypłatę. W przypadku przerwy w pracy serwisu (o których wcześniej poinformujemy) czas zostanie automatycznie przedłużony o okres przerwy pod warunkiem, że trwa on dłużej niż 48 h.
Etykietę na paczkę oraz umowę otrzymasz na maila. Wiadomości dotrze do Ciebie max do 1 h od złożenia zmówienia. Podpisz i dołącz umowę, naklej etykietę i możesz nadać paczkę w wybranym punkcie
Wystarczy, że zlecisz wypłatę w swoim koncie w zakładce "- SPRZEDAŻ -". Należność może zostać przelana na podany rachunek bankowy.
To rodzaj bonu, którego kwota widoczna jest w Twoim koncie po wycenie książek / płyt. Saldo możesz wypłacić od razu lub wykorzystać na zakupy w Bookway.pl. Dopóki nie zlecisz wypłaty do salda doliczane będzie dodatkowe wynagrodzenie za każdą sprzedaną książkę lub płytę. Wynagrodzenie będzie doliczane dalej nawet jeśli wydasz środki na zakupy w Bookway.pl Aby zrobić zakup środkami z salda wystarczy w trakcie składania zamówienia (etap dostawy i płatności) wpisać w pole "Numer KARTY BOOKWAY" indywidualny numer karty i potwierdzić płatność. Możesz dopłacić poprzez płatności internetowe Tpay jeśli nie masz wystarczających środków.
Najważniejsze są dla nas czytelne zasady. Wszystkie kryteria podajemy na stronie sprzedaży. Jeśli przesłane przez Ciebie pozycje nie zostały zaakceptowane musiały nie spełniać wymagań, które stawiamy przyjmowanym książkom lub płytom dotyczącym stanu pozycji lub ich cena rynkowa była niższa od ustalonej najniższej ceny sprzedaży czyli 10 zł.
Jeśli posiadasz księgozbiór przekraczający tysiąc pozycji skontaktuj się z nami poprzez e-mail: info@bookway.pl Prześlij poglądowe zdjęcia, informację w jakim mieście znajduje się księgozbiór/płytoteka i jak możemy się z Tobą skontaktować. Nie mamy ograniczeń ilościowych. Skupujemy księgozbiory od osób prywatnych i instytucji, często zbiory dużych bibliotek.
Wszystkie niezbędne ze względu na sprawozdawczość finansową powierzone nam dane osobowe są zabezpieczone i wykorzystywane wyłącznie do realizacji zgłoszonej sprzedaży.