Cykl książek Andrzeja Sapkowskiego stał się inspiracją gry komputerowej, komiksów, filmu, dwóch seriali i niezliczonej ilości gadżetów. W świecie książek oblicze Wiedźmina zmieniało się już kilkukrotnie dając fanom możliwość kolekcjonowania różnych wydań przygód Geralta z Rivii.

Od początku...

Przygody Wiedźmina najpierw mogli poznać czytelnicy miesięcznika Fantastyka (XII, 1986 r.). To tam ukazywały się pierwsze opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Zbiór w formie książkowej ukazał się 1990 roku nakładem wydawnictwa Reporter (w kieszonkowym formacie). Wszystkie kolejne edycje ukazały się w wydawnictwie SuperNowa

Pierwsza seria

Gratką dla kolekcjonerów są pierwsze wydania siedmiu tomów sagi. Znane nie tylko fanom Wiedźmina białe okładki zostały opracowane graficznie przez Małgorzatę Śliwińską a grafiki przygotowali Bogusław Poloch i Krzysztof Drozd. Książki z tej serii ukazywały się od 1992 roku (pojawiły się również wznowienia w tej samej szacie graficznej).

Biała seria

W roku 2000 fanom Wiedźmina zaprezentowano kolejną białą odsłonę. Cały cykl (wówczas 7 tomów) ukazał się w jednolitej szacie graficznej. Każdy tom zdobiła kolorowa ilustracja postaci (zbliżona do wizerunków z komiksów). Pozycje w miękkich okładkach zaprojektowane przez Tomasza Piorunowskiego są najbardziej poszukiwanymi przez fanów serii.

Wydanie kolekcjonerskie

Pierwsza kolekcjonerska edycja przygód łowcy potworów ukazała się w 2006 roku (wznowiona w 2012). Siedem tomów wydano w sześciu woluminach w twardych okładkach, których grzbiety układały się w napis Wiedźmin i autograf Andrzeja Sapkowskiego. Mroczną czarno-srebrną szatę graficzną zaprojektował Tomasz Piorunowski.

Od książki do gry, od gry do książki

W 2011 roku wydawnictwo w porozumieniu z firmą produkującą grę komputerową CD Projekt Red zaproponowało fanom wydanie całej sagi wiedźmińskiej w ciemnoczerwonej odsłonie z wizerunkami postaci z gier. W kilka lat później specjalnie dla fanów tej edycji ukazał się Sezon burz w tej samej szacie graficznej.

Czarna edycja

W 2013 Andrzej Sapkowski napisał Sezon burz, opowiadania o Geralcie jednak nie będące bezpośrednią kontynuacją sagi. W rok później cała seria została wznowiona w jednolitej szacie graficznej przygotowanej przez Tomasza Piorunowskiego. Wielokrotnie wznawiana edycja dostępna jest zarówno pojedynczo jak i w pakietach i uznawana za jedną z najbardziej pasujących do wiedźmińskiego świata.

Biały pakiet

Kartonowy box zawierający osiem tomów (wszystkie części) w twardej oprawie zawiera dodatkowo mapę. Ukazał się w 2015 roku, grzbiety tomów jak w poprzednim wydaniu kolekcjonerskim układają się w tytuł serii i autograf przedstawione na tle mapy. Grafiki nawiązują do gier komputerowych a zaprojektował je również Tomasz Piorunowski.

Najnowsze wydanie

Pakiet, który obecnie gości w księgarniach nawiązuje do serialu Netflixa. Mroczne, ciemne okładki z różnymi symbolami ukazały się w 2020 roku.