Antykwariat nie prowadzi podręczników szkolnych.

Antykwariat w Łodzi

Parę kroków od ulicy Piotrkowskiej w Łodzi znajdziesz antykwariat z książkami i płytami CD oraz winylowymi (dostępne tylko na miejscu w antykwariacie :).
ul. Tuwima 16

(wejście od frontu, budynek na rogu z ul. H. Sienkiewicza)

pn. - pt. 11.00 - 18.00
sob. 11.00 - 14.00

tel. 514 113 128

- w samym centrum miasta -
(Kamienica Karola Adolfa Zinke, dawna fabryka kas ognioodpornych)

Dojazd samochodem: parking wzdłuż ul. Tuwima lub ul. Sienkiewicza
duży parking obok Stacji Orlen na ul. Tuwima (naprzeciwko antykwariatu)


Dojazd autobusem do antykwariatu nr 80, 83 przystanek Tuwima/Sienkiewicza (prawie pod same drzwi antykwariatu :)

Dojazd autobusem do antykwariatu nr 57 przystanek Sienkiewicza/park Sienkiewicza (2 minuty to zaledwie kilka kroków w stronę J. Tuwima)

Dojazd tramwajem do antykwariatu nr 5, 18 przystanek ul. Kilińskiego/Tuwima
następnie prosto ul. Tuwima w stronę ul. Piotrkowskiej (5 minut miłego spaceru wzdłuż parku Sienkiewicza)

Dojazd tramwajem do antykwariatu nr 1, 2, 3, 6, 11 przystanek ul. Kościuszki/Struga
następnie prosto ul. Struga/Tuwima (pieszo 6 minut miłego spaceru)
Mapa Łódź

Antykwariat Łódź Tuwima Piotrkowska
Antykwariat Tuwima
Antykwariat Łódź skup książek płyt
Łódź zawsze słynęła z licznych księgarni i antykwariatów, które najczęściej zlokalizowane były na ulicy Piotrkowskiej. Sukcesywnie, na przestrzeni lat, ciekawe miejsca z książkami, w tym antykwariaty, znikały aby ustąpić miejsca sieciowym butikom i bankom. Do czasu aż pojawiły się centra handlowe takie jak umiejscowiona w dawnych zakładach Poznańskiego Manufaktura. W ostatnich latach Łódź budzi się na nowo. Ulice i kamienice odzyskuj dawny wygląd i stają się coraz piękniejsze. Powstaje również nowe centrum miasta, którego najsłynniejszym punktem jest Centrum Nauki i Techniki EC1 zlokalizowane w zrewitalizowanym kompleksie dawnej elektrowni. Nasz antykwariat powstał w miejscu, które łączy dawną Łódź przywiązaną do ulicy Piotrkowskiej z Nowym Centrum. Z jednej strony kilka kroków dzieli nas od ulicy Piotrkowskiej. Z drugiej, patrząc od strony Dworca Fabrycznego, krótki spacer. Czekamy na Ciebie w naszym antykwariacie z książkami i płytami mieszczącym się w kamienicy będącej częścią dawnego kompleksu fabryki kas ogniotrwałych Karola Zinke. Niezależnie, z której strony miasta zmierzasz do centrum warto znaleźć chwilę aby zerknąć co czeka na regałach. Przygotowaliśmy wyselekcjonowaną ofertę w kameralnym wnętrzu. Zapraszamy!
Łódź się budziła. Pierwszy wrzaskliwy świst fabryczny rozdarł ciszę wczesnego poranku, a za nim we wszystkich stronach miasta zaczęty się zrywać coraz zgiełkliwiej inne i darły się chrapliwymi, niesfornymi głosami, niby chór potwornych kogutów piejących metalowymi gardzielami hasło do pracy.
Władysław Reymont - Ziemia obiecana